UZYSKAJ POMOC W PRZEPROWADZCE, ORGANIZUJĄC IMPREZĘ.

Jeśli przeprowadziłeś się nawet raz w życiu, znasz stres, który towarzyszy temu procesowi. Najpierw znajduje się mieszkanie, co, powiedzmy sobie wprost, zajmuje o wiele więcej czasu i energii niż mogłoby się wydawać. Jest też pakowanie, co nie jest małym zadaniem, szczególnie jeśli starasz się to zrobić pozostając zorganizowany. I w końcu jest ruch – być może najbardziej stresujący.
Ale to jest właśnie to: Kilka z tych części procesu może stać się nieco mniej stresujące poprzez wprowadzenie do nich odrobiny zabawy. Jak można zrobić zabawę podczas przeprowadzki, pytasz? No cóż, robiąc imprezę. Impreza jest doskonałym sposobem, aby uzyskać pomoc od przyjaciół, dobrze się bawić, i pozwolić sobie trochę się zapomnieć, wciąż skreślając wszystko z przeprowadzkowej listy kontrolnej. Oto jak przyjąć gości:

Zdecyduj, jaki typ przeprowadzki preferujesz.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, gdy organizujesz przeprowadzkę, jest podjęcie decyzji, w którym aspekcie ruchu potrzebujesz pomocy. Pakowanie? Przenosząc wszystko do nowego miejsca? Pomoże to określić, kiedy dana osoba powinna przyjść, kogo zaprosić i wszystkie inne szczegóły.

Uzyskaj pomoc w przeprowadzce poprzez zorganizowanie imprezy – Zdecyduj, jaki rodzaj imprezy chcesz.

Pakowanie jest bardzo zabawnym sposobem spędzenia wieczoru z przyjaciółmi i zazwyczaj nie wymaga dużo ciężkiego podnoszenia lub chodzenia w górę i w dół po wielu schodach – oznacza to, że Twoi przyjaciele mogą być bardziej skłonni do pomocy. Przeprowadzkowa impreza jest zabawnym sposobem na poradzenie sobie z dniem przeprowadzki, ale może być męcząca dla zaangażowanych osób.

Wybierz właściwych ludzi

Zaproszeni przez Ciebie ludzie będą w dużym stopniu zależą od rodzaju planowanej przeprowadzki. Jeśli masz imprezę pakującą, zaproś ludzi, z którymi wiesz, że możesz się dobrze bawić (i ludzi, którym nie przeszkadza przechodzenie twoich rzeczy).

Uzyskaj pomoc w przeprowadzce, organizując imprezę – Wybierz właściwych ludzi…

Impreza w pakowane to świetna zabawa z grupą bliskich przyjaciół, którzy mogą jednocześnie pracować razem i bawić się. Na przeprowadzkową imprezę, poproś o pomoc silniejszych przyjaciół lub kogoś, kto nie ma nic przeciwko podnoszeniu mebli i ciężkich pudełek.

Pomiń dekorację

Oczywiście, że to jest impreza. Ale to niekoniecznie oznacza, że warto wychodzić z balonami, plakatami i innymi dekoracjami, które można kupić w sklepie z akcesoriami imprezowymi.

Uzyskaj pomoc w przeprowadzce, organizując imprezę – pomiń dekorację

Dekoracja, podczas zabawy, to jeszcze jedna rzecz, której będziesz musiał uprzątnąć podczas przeprowadzki, co oznacza, że naprawdę będziesz organizował więcej pracy dla siebie. Poza tym, Twoje mieszkanie i tak będzie w stanie rozkładu, a twoim znajomym nie zależy na tym, jak wygląda twoje miejsce.

Przygotuj się

Kiedy przyjadą Twoi przyjaciele, aby pomóc Ci się spakować lub przenieść, będą gotowi i odważni, aby zacząć. Przed imprezą wykonaj trochę pracy przygotowawczej, aby wymyślić konkretne zadania, które Twoi przyjaciele mogą wykonać – w ten sposób nikt nie zostanie pozbawiony czegoś do zrobienia.

Uzyskaj pomoc w przeprowadzce, organizując imprezę – bądź przygotowany.

Jeśli masz pakowanie, stwórz ” stanowiska ” i poproś przyjaciół o wybranie tego, co najbardziej by chcieli (np. łazienka, szafa, kuchnia itp.).

Spraw, by było to zabawne

Uważaj jednak, aby goście nie poczuli się jak na obozie niewolników. Oczywiście poprosiłeś ich o pomoc, ale to też ma być zabawa. Jeśli masz imprezę w stylu pakowania, puszczaj muzykę, rób przerwy, rozmawiaj i rób wszystko, co możesz zrobić, aby wieczór był ekscytujący.
Uzyskaj pomoc w przeprowadzce, organizując imprezę – spraw, by była ona przyjemna.
W rzeczywistości, może chcesz zaplanować kilka zabawnych gier, które można zrobić podczas przerw w ciągu nocy – trzymaj talię kart lub kilka gier planszowych niezapakowanych w pudełka. Na pakującą imprezę, trzymaj wszystkich nakręconych przez muzykę i regularnie odpoczywaj w ruchu.

Zapewnij posiłki i napoje

Łapówki nie zawsze są czymś złym i w tym przypadku są praktycznie potrzebne. W zamian za pomoc przyjaciół, upewnij się, że masz trochę dobrego jedzenia i picia, aby pomóc zachować zabawę.
Uzyskaj pomoc w przeprowadzce, organizując imprezę – zapewnij posiłki i napoje
Zamów pizzę i otwórz kilka butelek wina lub po prostu przynieś pudełko pączków i zrób kawę rano w dzień rozpoczęcia przeprowadzki. Dobrze jest kupić kilka papierowych lub plastikowych naczyń, sztućców i kubków, aby nie trzeba było ich myć.

Nie bierzcie do sobie odmowy.


Pakowanie i przeprowadzki niekoniecznie są ” rzeczą dla wszystkich”, więc nie bierzcie tego bezpośrednio do siebie, jeśli jeden z Waszych przyjaciół odmówi przyjęcia Waszego zaproszenia. Po prostu ruszaj i ciesz się towarzystwem ludzi, którzy mogą to zrobić!
Bez względu na to, jak bardzo jesteś zestresowany, przeprowadzając się do nowego mieszkania (lub nawet do nowego miasta lub kraju), przeprowadzki są doskonałym sposobem, aby uzyskać pomoc, pozwalając się zrelaksować – wyślij zaproszenia i dobrze się baw!