10 KROKÓW DO PIĘKNEGO APARTAMENTU Z OTWARTYM PLANEM

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu lub domu, jest szansa, że twój apartament jest otwartym planie koncepcji piętra. Otwarte pojęcie definiuje się jako przestrzeń posiadającą niewiele lub nie posiadającą żadnych ścianek działowych pomiędzy pomieszczeniami mieszkalnymi. Ten plan jest obecnie bardzo popularny.
Łatwo zauważyć, dlaczego plany otwartych pięter są tak lubiane. Dobrze wykończone, jasne i przestronne przestrzenie, sprawiają, że czujesz się swobodnie i nowocześnie – idealne do rodzinnego życia! Nie oznacza to jednak, że przestrzenie te są łatwe do urządzania. Otwarte koncepcje mają tendencję do wyglądu nieporządnego, niedopasowanego i niezorganizowanego. Brzmi znajomo?
Dzięki tym prostym krokom można osiągnąć pięknie urządzony i stylowy dom z otwartym konceptem.

Etap 1: Jednorodnie

Ujednolicić wystrój otwartych pomieszczeń za pomocą kolorystyki. Wybierz kilka kolorów do powtórzenia w meblach i akcesoriach oraz na podłodze i ścianach (jeśli możesz je pomalować) w całej otwartej przestrzeni projektowej.

Etap 2: Powtórzenie wzorców.

Powtórz niektóre kluczowe wzory, motywy i/lub tekstury. Nie przesadzaj z matowieniem, ale wybierz wzór do powtórzenia w tkaninach, dodatkach dekoracyjnych i sztuce.

Krok 3: Wybierz Meble.

Wybierz meble o odpowiednich proporcjach. Jeśli masz wysokie sufity i dużą przestrzeń, skaluj w górę. Jeśli masz bardziej przytulną przestrzeń, skaluj w dół. Pomierz, wymierz, zmierz i upewnij się, że meble pasują do klatki schodowej, przechodzą przez drzwi i znajdują się w pomieszczeniu.

Krok 4: Pomyśl o „podwójnym obciążeniu”.

Zamów meble do podwójnej funkcji. Wadą planu piętra z otwartą koncepcją jest niemożność zamknięcia drzwi na nieuporządkowanych obszarach, więc organizacja i przechowywanie są kluczowe. Dodaj meble z przydatnymi schowkami, takimi jak szuflady, kufry, regały na książki i organizery.

Krok 5: Grupowanie

W celu ustanowienia oddzielnych stref w ramach otwartego planu pięter należy stosować grupy mebli, dywany i oświetlenie. Chociaż chcesz ujednolicić wystrój swojego domu z otwartą koncepcją, dla celów praktycznych powinieneś podkreślić specyficzne przestrzenie dla różnych działań wykonywanych w każdym obszarze.

Krok 6: Ustawianie punktu centralnego

W każdej strefie należy utworzyć punkt centralny. Jest to punkt, który przyciągnie wzrok przy pierwszym wejściu do pokoju. Użyj sztuki, aranżacji mebli lub detalu architektonicznego jak kominek, aby stworzyć ten punkt centralny.

Etap 7: Akcesoria

Przyjemność i wygoda przestrzeni dzięki dodatkom w ciepłej kolorystyce i fakturze surowej lub miękkiej.

Krok 8: Dodanie osobowości

Dodaj osobowość dzięki żywym roślinom, pamiątkom, rodzinnym zdjęciom i akcesoriom, które opowiadają pewną historię. Otocz się rzeczami, które coś dla Ciebie znaczą i dodaj urok pomieszczeniu.

Etap 9: Magazynowanie myśli

Zoptymalizuj istniejącą przestrzeń magazynową dzięki oszczędzającym miejsce szufladom, organizatorom szuflad i pojemnikom. Często układy otwarte mają minimalną przestrzeń w szafie, ponieważ jest mniej ścian, więc upewnij się, że efektywnie korzystasz z tego, co masz.

Krok 10: Strefa zrzutu


Utwórz strefę zrzutu przy wejściu. Umieść mały stolik wejściowy, wieszak na płaszcze, stojak na parasole, organizer poczty i miskę do przechwytywania w pobliżu wejścia, aby utrzymać porządek w przestrzeni.
Aby pomóc w realizacji tej otwartej koncepcji dekoracji kolejnych etapów, stworzyłem łatwy arkusz ćwiczeń.