Kupno i sprzedaż samochodów używanych – pięć rzeczy do rozważenia.

Rynek używanych samochodów przeżywa obecnie rozkwit, ponieważ coraz bardziej doświadczeni Brytyjczycy kupują i sprzedają używane pojazdy.
Według Towarzystwa Producentów i Handlowców Samochodów, w pierwszym kwartale 2017 r. sprzedaż samochodów używanych osiągnęła rekordowy poziom. Łącznie w Wielkiej Brytanii zakupiono 2 133 956 samochodów używanych, co stanowi wzrost o 3,4% w stosunku do tego samego okresu w 2016 roku.
Najuczciwsza w Wielkiej Brytanii strona internetowa poświęcona sprzedaży samochodów, ustali najlepszy sposób sprzedaży samochodów i dowiesz się, czego szukać, kupując samochód używany.

PRAWA.

Jeśli chcesz sprzedać swój pojazd, zastanów się nad możliwościami. W trudnych ekonomicznie czasach ważne jest, aby kierowcy mieli do dyspozycji jak najkorzystniejszą cenę za swój pojazd.
Strony internetowe poświęcone kupowaniu samochodów – istnieje kilka rynków i stron internetowych poświęconych kupowaniu samochodów, które umożliwiają szybką sprzedaż bezpośrednio konsumentom. Chociaż często można pozbyć się samochodu szybko, strony te nie dają najlepszej ceny za pojazd, ponieważ zwykle oferują stałą cenę. Lepszą opcją jest korzystanie z witryny, która tworzy oferty na zamówienie lub daje sprzedawcy możliwość ustalenia ich ceny.

Prywatne i klasyfikowane ogłoszenia – zazwyczaj skutkują one otrzymaniem jak najwyższej ceny za samochód, dlatego niezwykle ważne jest, aby zrozumieć prawdziwą wartość pojazdu. Upewnij się, zrób badania rynku, aby dowiedzieć się o wartości Twojego samochodu, aby określić najbardziej odpowiednią cenę sprzedaży. Upewnij się również, że opisałeś swój samochód jak najdokładniej – nie ma czegoś takiego jak dzielenie się zbyt wieloma informacjami podczas sporządzania listy samochodów.

Wymiana – jest to nadal ulubiona opcja, ponieważ często można zostawić dealera z dobrą ofertą, jeśli samochód jest stosunkowo nowy lub jeśli kupujesz pojazd od tego samego producenta. Zawsze rozważ cenę do zmiany – różnicę między ofertą częściowej wymiany starego samochodu a ceną nowego, a nie indywidualną ceną jednego z nich.

Sprzedaż samochodu bezpośrednio od dealera – firmy, pozwalają sprzedawcom ustalić cenę, jaką chcieliby zapłacić za swój samochód w ramach swojej oferty. Informacje o Twoim samochodzie są następnie udostępniane sieci dealerów, którzy szybko konkurują ze sobą o zakup pojazdu, co daje sprzedawcom najwyższą możliwą cenę bez kompromisów.

WYGODA I BEZPIECZEŃSTWO.

Sprzedaż pojazdu nie musi być stresująca, ale dla większości z nich zazwyczaj tak jest. W zależności od tego, jak zdecydujesz się sprzedać swój samochód, istnieje zwykle kilka czynników do rozważenia. Na przykład, jeśli sprzedajesz swój samochód prywatnie za pośrednictwem ogłoszenia, będziesz musiał przekazać pojazd na pewnym etapie.

Zastanów się, gdzie i kiedy chcesz to zrobić. Ze względów bezpieczeństwa, zwykle lepiej jest uzgodnić wzajemnie odpowiednie miejsce, a NIE Twój dom. Warto również zastanowić się, w jaki sposób otrzymasz fundusze za swój pojazd, ponieważ będziesz musiał uzgodnić to z kupującym.

Korzystając z witryny aukcji, można postawić na kierowcę podczas sprzedaży pojazdu, ponieważ nie musisz się martwić o otrzymanie odpowiednich funduszy.

PCP I FINANSE.

Jest oczywiste, że istnieje wiele kuszących ofert finansowania samochodów, jeśli chcesz kupić nowy samochód.

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił gwałtowny wzrost liczby zamówień komercyjnych (PCP), czyli planów osobistego zakupu. Są one popularną opcją dla osób, które chcą mieć niższe opłaty miesięczne niż na przykład pożyczka osobista i chcą jeździć nowym samochodem co trzy do czterech lat.

Wybierasz samochód, wielkość depozytu, czas trwania umowy i maksymalny roczny przebieg. W zamian za to płacisz stałą miesięczną opłatę za prowadzenie nowego (lub prawie nowego) samochodu przez okres od dwóch do czterech lat.

Jeśli zakupiłeś samochód z kapitałem lub PCP, a nie zakończyłeś umowy, nadal może być możliwe sprzedanie samochodu za pośrednictwem stron internetowych z ofertami. Możesz również wcześniej spłacić pozostałą część salda finansowego, co spowoduje, że spłacisz mniej niż umowy miesięczne.

NIE WPADAJ W PANIKĘ Z POWODU PODATKU OD TOKSYN.

Nadal brakuje wielu szczegółów dotyczących podatku i tego, jak wpłynie to na kierowców samochodów z silnikami wysokoprężnymi (i niektórych samochodów z silnikiem benzynowym). Najwcześniej podatek zostanie wprowadzony w życie dopiero w 2019 r., co da właścicielom wiele czasu na podjęcie decyzji, co zrobić z ich pojazdem.

RODZAJ PALIW.


Istnieje wiele przyczyn, które decydują o losach używanego rynku, w tym rosnące koszty nowych pojazdów w połączeniu z podwyższonymi podatkami VED (podatek akcyzowy od pojazdów samochodowych), a także niepewność co do przyszłych podatków – tzw. podatków od toksyn – które karzą właścicieli pojazdów emitujących spaliny.