Samochody są bardziej narażone na kradzież, kiedy rano jest ciemniej, a zmierzch pełza na nas szybciej niż wcześniej.
Udzielimy Ci niezbędnych rad dotyczących ochrony Twojego pojazdu, niezależnie od tego, czy jesteś w podróży czy w domu.

Gdy wychodzimy z supermarketu z wózkiem pełnym zakupów, chętnie odblokowujemy samochód jak najszybciej, aby uniknąć kłopotów ze znalezieniem kluczy, gdy dotrzemy do samochodu. Ale odblokowanie samochodu przed dotarciem do niego daje złodziejom dłuższy czas na uzyskanie dostępu do kosztowności, zwłaszcza jeśli otwiera się automatycznie. Aby zapobiec ryzyku kradzieży, należy odblokować samochód dopiero po jego dotarciu do niego.

Nie zostawiaj kluczy na zewnątrz. Może to dotyczyć każdej sytuacji, niezależnie od tego, czy jesteś na kolacji i zostawiasz klucze na stole, czy w domu przyjaciela, ponieważ może nie znasz wszystkich wokół siebie. Uwidocznienie kluczy może oznaczać większe ryzyko ich użycia.

Ukryj wszystkie kosztowności. Zanim wyjdziesz z samochodu, upewnij się, że zabezpieczyłeś wszystkie kosztowności i trzymaj je z dala od wzroku. Umieszczenie ich w komorze lub w bagażniku samochodu sprawi, że nie będą widoczne.
Nie ulegaj nawykowi zawieszania kluczy przy drzwiach lub oknach. Złodzieje używają metody „wędkarskiej”, gdy wstawiają haczyk przez skrzynkę na listy lub okno i szukają kluczy. Można to nawet zrobić, gdy jesteś w domu i może nawet nie zauważyć, dopóki nie szukasz kluczy. Upewnij się, że klucze są umieszczone w bezpiecznym miejscu z dala od okien i drzwi.

Należy mądrze dobrać sąsiadów parkingu. Na zatłoczonym parkingu zazwyczaj jedziemy na pierwsze miejsce, które możemy znaleźć. Ale czy myślałeś o sąsiadach obok ciebie? Na przykład parkowanie przy samochodzie z platformą wypełnioną śmieciami może nie być tak dobrym wyborem jak parkowanie przy czystym, dobrze utrzymanym pojeździe. Ryzyko uszkodzenia jest większe, jeśli samochód, który zaparkujesz jest już pełen wgnieceń i zadrapań.

Czy miejsce parkingowe jest odosobnione? Jeśli wrócisz do samochodu późno lub sam, upewnij się, że jesteś czujny i zaparkuj go w dobrze oświetlonym miejscu.
Często po prostu gdzieś wjeżdżamy, a potem rozpraszamy uwagę, więc ważne jest, abyś nigdy nie zostawił samochodu w biegu, kiedy wracasz do domu, aby coś odebrać.

Spróbuj zaparkować swój samochód z dala od wózków na zakupy i latających drzwi, chociaż wszyscy wiemy, że pusta część parkingu wypełni się.

I pamiętaj, aby zawsze myśleć o swoim bezpieczeństwie, ponieważ parking wygląda inaczej w nocy niż w ciągu dnia.